alebialystokinfo.pl

Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

Konfrontacja przeciwko zanieczyszczeniu powietrza

19.11.2020, 16:29

Dzień Czystego Powietrza można było świętować raptem kilka dni temu.Z tej przyczyny warto nabrać trochę refleksji dotyczących sporego problemu, który daje o sobie znać na obszarze całego kraju. Mowa tu istotnie o smogu, który z pewnością potrafi być dla dużej części społeczeństwa naprawdę niezwykle niebezpieczny. Organiczne trucizny, które wdychamy w sumie każdego dnia, mają niewątpliwie do czynienia z rozpowszechnianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już niecały rok. Z pewnością warto nieprzerwanie wyjaśniać czym jest zatrucie powietrza a także jakimi metodami można z takim kłopotem walczyć.

Raptem w kilku telewizyjnych programach, z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza został poruszony ten właśnie temat. Trzeba w głównej mierze być świadomym tego, że obecnie w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a razem z nim powrócił też problem ze smogiem. Sposobem aby zabezpieczyć się przeciwko zanieczyszczeniu powietrza jest skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań. Połowę smogu w Polsce produkujemy my sami w domach, o czym zaznaczył Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie zniweczymy kotłów zanieczyszczających nam powietrze, nie rozwiążemy tego kłopotu.

Zespołów Elektrociepłowni PAK także włączył się do walki z zanieczyszczonym powietrzem. Produkowana przez wspomnianą spółkę energia, za ok. 10 lat będzie zeroemisyjna, jak oświadczył Prezes spółki, Piotr Woźny. Miejmy na uwadzę również to, że problem ze smogiem a także z COVID można ze sobą swobodnie połączyć. Plaga SARS-CoV-2 najpierw dała o sobie znać w miejscach o ogromnie wysokiej degradacji powietrza, czyli w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.

Jeśli chodzi o smog bezspornie trzeba także orientować się, co zasadniczo jest generalną tego przyczyną. Tak więc jest to tzw. niska emisja, odpowiadająca za wystąpienie w powietrzu bez liku niszczących substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wymienionych perspektyw jest niepojęcie istotna, przede wszystkim z powodu naszego zdrowia a także otaczające nas każdego dnia, zdrowe środowisko.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij