alebialystokinfo.pl

Od ostatniego czwartku nie ustępują ogólnopolskie demonstracje kobiet powiązane z aborcją

Od ostatniego czwartku nie ustępują ogólnopolskie demonstracje kobiet powiązane z aborcją

27.10.2020, 08:43

W ponad osiemdziesięciu miastach w naszym kraju i w 20 za granicą, w ramach strajku wyszły dorosłe kobiety, tak jak i mężczyźni razem z młodymi ludźmi, celem zademonstrowania swego niezadowolenia w odpowiedzi na treść postanowienia Trybunału w kwestii aborcji. 22 października, w czwartek rano, Trybunał zdecydował, że uprawnienie do aborcji w sytuacji źle rozwijającego się embrionu ma być wykluczające się z polską Konstytucją. Od tego momentu niepowstrzymanie organizowane są manifestacje, które mają na celu wykazanie rozczarowania w tej kwestii. Protestującym towarzyszą hasła: "To jest wojna" i "Piekło Kobiet". Pojawiają się także różne teksty, jak przykładowo "Wyp*******ć", czy też "***** ***", a pod gwiazdkami skryto tekst, w buntowniczym tonie sugerujący wynosić się rządzącej partii. Młodzi, jak i starsi Polacy wyruszyli na ulice w miastach, aby ukazać jedność z manifestującymi, które pozbawiono prawa do wybierania dzięki decyzji rządu. Dziesiątki tysięcy tysięcy pełnych oburzenia ludzi w wielu miastach Polski jak i setki poza krajem chce oświadczyć, że takie prawo nie powinno być wdrożone i zademonstrować swoje wzburzenie odnośnie ideologii aktualnie rządzącej partii.

Demonstracja ciągle się nasila

Właściwie od początku na demonstrację przyszło niemało ludzi, najczęściej oburzonych kobiet. W większych miejscowościach, manifestujących były setki, jednakże i w mniejszych miastach społeczność pokazywała opór, zbierając się pod budynkami urzędów miejskich oraz chodząc na tzw. "spacery". Na demonstracjach wykrzykiwanych jest wiele haseł, odśpiewywane są piosenki, a z kolei na transparentach można odczytać różne napisy, jak na przykład "No women, no kraj" bądź "Moje ciało, mój wybór". Jednak czołowym symbolem, który występuje bez przerwy, została uznana czerwona błyskawica. Mnóstwo gwiazd i osób medialnych albo decyduje się na dołączenie do strajków, idąc na ulice swoich miast, czy też publikuje posty w social mediach, dając wyraz swojemu wsparciu dla sprawy. Reprezentanci Kościoła Katolickiego oraz partia obecnie rządząca, którzy przywołują o zaprzestanie demonstracji uważają, iż Strajk Kobiet to zryw, który ma zniszczyć Polskę.

W każdym mieście w Polsce mniej więcej 400 tysięcy ludzi pojawiło się na ulicach w aż ponad czterystu manifestacjach, jednak najwięcej osób demonstrujących można było widzieć w Warszawie. Protesty na bardzo szeroką skalę otoczyły także Kraków, Szczecin, Poznań oraz mnóstwo miast wojewódzkich. Manifestacje mają też swój udział w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również Norwegii i Australii. Liczne manifestacje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju można napotkać zwykle każdego dnia w wielu miastach Polski. W piątek 30 października ma odbyć się największy do tej pory strajk.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij