alebialystokinfo.pl

Polska reprezentacja w siatkówkę wywalczyła III miejsce podczas turnieju National League, po tym jak ograła narodowy zespół Włoch!

Polska reprezentacja w siatkówkę wywalczyła III miejsce podczas turnieju National League, po tym jak ograła narodowy zespół Włoch!

26.07.2022, 08:46

W Polsce sympatycy siatkówki są przyzwyczajeni od bardzo dawna do celebrowania sukcesów. Polska drużyna narodowa pokazuje fenomenalną dyspozycję na kolejnych turniejach, czego efektem są wygrywane medale. Siatkarze z Polski jako jedyni w dziejach tej dyscypliny, byli w stanie obronić tytuł mistrzów świata i trzeba to zaznaczyć. Jest to wielkie osiągnięcie, które zasługuje na pochwałę i nie da się temu zaprzeczyć. Na początku trzeciego tysiąclecia, gdy w 2006 roku zagraliśmy w finale mundialu budowała się wielkość siatkówki naszym kraju. Wtedy doskonały turniej zagrał Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero brazylijscy zawodnicy. Mnóstwo komplementów pomimo klęski w finałowym spotkaniu z zespołem Brazylii rezultatem zero do trzech w kierunku polskiej narodowej kadry posyłali siatkarscy eksperci. Bez wątpienia nikt nie wyobrażał sobie, jakie sukcesy będzie świętować ta generacja siatkarzy w przyszłości.

Dla triumfów zespołu Polski z pewnością podstawą byli rozważnie dobierani selekcjonerzy. Siatkarze z Polski przeważnie świetnie się rozumieli z trenerami, co działało na fantastyczną formę na parkiecie. W przypadku narodowej drużyny Polski a także selekcjonera Nikoli Grbicia, który przejął drużynę po Vitalu Heynenie wygląda to podobnie. Pochodzący z Serbii szkoleniowiec początkowo nie wzbudzał zaufania pośród sportowych ekspertów z Polski, jednakże z upływem czasu wyrobił sobie bardzo dobrą renomę. Już niedługo narodowa drużyna Polski bronić będzie złotego medalu już niedługo. Nim do tego dojdzie, siatkarze z Polski wystąpili w National League. W piłce siatkowej jest to względnie świeży format, który kibice przyjęli naprawdę optymistycznie. Dużo sympatyków siatkówki miało nadzieję, że nasza reprezentacja da radę wygrać w National League. Doskonale prezentowali się podczas rozgrywek grupowych, a w ćwierćfinale wygrali z irańską kadrą narodową. W meczu o finał siatkarze polskiej kadry narodowej jednak nie poradzili sobie z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych i musieli się zadowolić spotkaniem o III miejsce. Rywalem zespołu polskiego była reprezentacja narodowa Włoch. Polska drużyna mogła radować się z trzeciego miejsca National League po tym jak ten mecz skończył się rezultatem 0:3.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij